Gdzie znajduje się Menedżer urządzeń w komputerze?
Gdzie znajduje się Menedżer urządzeń w komputerze?

Gdzie znajduje się Menedżer urządzeń w komputerze?

Jeśli jesteś użytkownikiem komputera, na pewno chciałbyś mieć kontrolę nad wszystkimi podłączonymi do niego urządzeniami. Na szczęście istnieje narzędzie, które umożliwia zarządzanie tymi urządzeniami – Menedżer urządzeń. W tym artykule dowiesz się, gdzie można znaleźć ten przydatny program w swoim systemie operacyjnym.

Czym jest Menedżer Urządzeń?

Menedżer Urządzeń to narzędzie wbudowane w większość systemów operacyjnych Microsoft Windows. Pozwala ono użytkownikom na przeglądanie i zarządzanie sprzętem podłączonym do ich komputera lub laptopa.

Jak otworzyć Menedżer Urządzeń?

Istnieją różne sposoby otworzenia Menadžera Urzdzań:

  • Naciśnij klawisze „Windows” + „R”, aby otworzyć okno dialogowe Wykonaj, a następnie wpisz devmgmt.msc i kliknij OK;
  • Kliknij prawym przyciskiem myszy menu Start (ikona z logo Windows) i wybierz pozycję „Menedzerurzadzan”;
  • Klikniencja ikony lupy obok przycisku Start (lub nacisnąć klawisz „Windows” + „S”) i wpisać Menedzerurzadzanw pasku wyszukiwania.

Jak korzystać z Menedżera Urządzeń?

Po otwarciu Menadžera Urzdzań zostaniesz przywitany przez okno, które przedstawia hierarchiczną listę wszystkich urządzeń podłączonych do twojego komputera.

Wyświetlanie szczegółowych informacji o urządzeniach

Aby uzyskać więcej informacji na temat danego urządzania, kliknij go dwukrotnie lub kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję Właściwości. Otworzy się nowe okno zawierające zakładki z różnymi ustawieniami dla tego konkretnego sprzętu.

Zaktualizowanie sterowników

Menedżer Urządzeń umożliwia również aktualizację sterowników dla poszczególnych urządzeń. Klikając prawym przyciskiem myszy na danej pozycji w menedźrze i wybierając opcję Aktualizuj sterowniki możesz sprawdzić dostępne aktualizacje online lub ręcznie załadować plik instalacyjny ze strony producenta.

Podsumowanie:

Menedżer Urzażeń to nieocenione narzedzie wbudowane w system operacyjny Windows, które pozwala użytkownikom na zarządzanie wszystkimi podłączonymi do komputera urządzeniami. Dzięki temu narzędziu możesz sprawdzić szczegółowe informacje o danym sprzęcie i zaktualizować jego sterowniki w prosty sposób. Pamiętaj, że Menedżer Urzażeń znajduje się w panelu kontrolnym lub można go otworzyć za pomocą skrótu klawiaturowego „Windows” + „R”. Teraz masz pełną kontrolę nad swoim sprzętem!

Menedżer urządzeń znajduje się w systemie Windows. Aby go otworzyć, kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonę Start, wybierz opcję Menedżer Urządzeń i kontynuuj zgodnie ze wskazówkami.

Kliknij tutaj, aby przejść do strony FiltrBiznesu.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here