Haitao to popularna metoda zakupów online z Chin, która polega na korzystaniu z chińskich platform e-commerce do zamawiania produktów i wysyłania ich bezpośrednio za granicę. Haitao stało się coraz bardziej popularne w ostatnich latach ze względu na łatwy dostęp do szerokiej gamy produktów po konkurencyjnych cenach oraz wygodną obsługę klienta.

Historia haitao

Haitao to pojęcie, które w ostatnich latach zyskało na popularności. Oznacza ono kupowanie produktów za granicą przez internet i wysyłkę ich do kraju zamieszkania. Wiele osób decyduje się na taki zakup ze względu na atrakcyjne ceny oraz większy wybór produktów.

Historia haitao jest bardzo interesująca i pokazuje jak zmieniała się sytuacja gospodarcza Chin w ciągu ostatnich kilku dziesięcioleci. Na początku lat 80-tych XX wieku Chiny były krajem o niskim standardzie życia, a ludność miała ograniczony dostęp do wielu dóbr konsumpcyjnych.

Wraz z otwarciem rynków chińskich dla światowej gospodarki doszło jednak do znacznej poprawy warunków materialnych mieszkańców tego kraju oraz powstania nowych potrzeb konsumenckich. W miarę upowszechniania się komputerów osobistych i Internetu coraz więcej Chińczyków rozpoczęło swoją przygodę z zakupami zagranicznymi przez sieć.

Pierwszym sklepem internetowym oferującym produkty spożywcze był Joybuy.com, który pojawił się już pod koniec lat 90-tych ubiegłego wieku – ale dopiero po wejściu AliExpressa (w serwisie Alibaba) „haitao” stały de facto u progu boom’owego okresu!

AliExpress odniósł ogromny sukces dzięki swojemu modelowi biznesowemu, który umożliwia sprzedaż produktów chińskich klientom z całego świata. Dzięki temu firmy produkcyjne i handlowe mogą szybciej rozwijać się na rynkach zagranicznych oraz zdobywać nowych klientów.

Wraz ze wzrostem liczby Chińczyków posiadających dostęp do Internetu popularność haitao znacznie wzrosła w ostatnich latach – a przede wszystkim od czasu pandemii koronawirusa COVID-19. Ograniczenie działalności sklepów stacjonarnych spowodowało, że jeszcze więcej ludzi decyduje się na zakupy online.

Należy jednak pamiętać o pewnych ryzykach przy takim rodzaju transakcji. Wiele osób może narażać się np. na oszustwa lub nieuczciwe praktyki ze strony niektórych firm zajmujących się wysyłaniem towarów za granicę.

Dlatego warto dokładnie sprawdzić ofertę wybranego sklepu internetowego przed podjęciem decyzji o zakupie danego produktu czy usługi – szczególnie jeśli chodzi o koszt transportu i opóźnienia związane z realizacją zamówienia (co jest bardzo częste). Dobrze też zapoznać sie wcześniej jak działa system zwrotowy oraz reklamacje – wiele stron wymaga wręcz dodatkowych formalności!

Haitao jest z pewnością jednym z najważniejszych trendów w dzisiejszej gospodarce. Znaczna część zakupów dokonywanych przez Chińczyków odbywa się obecnie za pośrednictwem Internetu, a wiele firm zajmujących się wysyłką produktów do kraju jest już bardzo dobrze znana i cieszy sie uznaniem.

Jednocześnie jednak należy pamiętać o ryzyku takich transakcji – zwłaszcza jeśli chodzi o nieuczciwe praktyki ze strony niektórych sprzedawców czy też opóźnienia związane np. transportem (a to przekłada sie na napięcia międzyludzkie). Warto więc dokładnie sprawdzić ofertę wybranego sklepu internetowego przed podjęciem decyzji o zakupie danego produktu – nawet, gdy będzie on tańszy niż ten kupowany na miejscu!

Zachęcam do zapoznania się z artykułem na temat haitao, który opisuje jak działa ta metoda zakupów. Zapraszam również do odwiedzenia strony https://www.starovka.pl/, gdzie można znaleźć wiele ciekawych produktów. Link tagu HTML: https://www.starovka.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here