Jak kupować samochody importowane z Niemiec

Jak podają liczne dane, w Polsce ponad połowa importowanych samochodów pochodzi z Niemiec. Tak wielkie państwo jak Niemcy maja ogromny wybór pojazdów używanych. Co więcej, granica z tym państwem jest bardzo długa, a sprowadzanie pojazdów właśnie z Niemiec wiąże się z ogromną wygodą, nie tylko dla osób importujących samochód samodzielnie, ale również dla właścicieli komisów. Jak jednak kupować samochód pochodzący z Niemiec?

Wskazówki dotyczące importu samochodów z Niemiec

Polski rynek samochodów używanych co roku się powiększa, a ilość sprowadzanych pojazdów z Niemiec i innych państw nieustannie rośnie. Śmiało można powiedzieć, że w naszym kraju nabywcę znajdzie praktycznie każda marka, model, typ silnika czy kolor. Każdy doskonale zdaje sobie sprawę, że jeśli ktoś samodzielnie sprzedaje samochód, dłuższe oczekiwanie nie jest żadnym problemem, jeśli jednak mamy do czynienia z handlem, który jest dla kogoś sposobem na życie, nietrafnie sprowadzony samochód to tzw. „utopienie pieniędzy”.

Jakie cechy powinien mieć samochód, by na pewno się sprzedać?

  • Import samochodów z Niemiec powinien skupiać się na pojazdach, które mają minimum 3 lata. Ktoś zapyta dlaczego? Odpowiedź jest prosta. W tym czasie samochody zaliczają największy spadek wartości, więc do Polski można je sprowadzić za bezcen i to zazwyczaj w bezawaryjnym stanie.
  • Import samochodów powinien brać pod uwagę maksymalnie 12-letnie samochody. Auta starsze są już bardzo ryzykowną inwestycją.
  • Typ nadwozia – jeśli samochody skupuje handlarz, któremu w Polsce zależy na jak najszybszej sprzedaży, powinien skupić się na pojazdach niewielkich, typowo miejskich, gdyż to one zazwyczaj najszybciej znajdują nowych nabywców.
  • Silnik – ostatnie statystyki pokazują, że obywatele Polski coraz rzadziej stawiają na silnik diesela. Mimo wszystko nie jest to aż tak drastyczny spadek, jak w przypadku innych miast. Wszystko dlatego, że w naszym kraju nie obowiązuje jeszcze zakaz wjeżdżania do centrum miasta samochodami wyposażonymi w ten silnik, co można zaobserwować chociażby w Niemczech. Sprawia to, że właściciele samochodów pozbywają się tych aut i sprzedają je prawie za bezcen.

Czy warto interesować się pojazdami z zagranicy?

Samochody importowane z Niemiec zasługują na uwagę chociażby z tego względu, że panuje tam prawdziwie ogromny wybór. Ponadto, zazwyczaj samochody te są bardzo zadbane, co znacznie podnosi ich wartość. Dodatkowym atutem niemieckich samochodów jest fakt, że pierwsi właściciele bardzo rzadko silnie je eksploatują, a co za tym idzie – silniki są w bardzo dobrym stanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here