Jak wziąć kredyt gotówkowy, by tego nie żałować

Każdy, kto decyduje się już na wzięcie kredytu, od razu stara się znaleźć dla siebie jak najkorzystniejszy jego wariant. A nie jest to wcale łatwe. Oczywiście najlepiej byłoby w ogóle tych kredytów nie brać i nie nakładać na siebie żadnych zobowiązań finansowych, jednakże czasami wręcz nie da się tego uniknąć, gdy w życiu dochodzi do losowej sytuacji, która wymaga zdobycia dodatkowej gotówki. Wtedy właśnie produkty finansowe Getin Bank nagle stają się czymś atrakcyjnym. Wizja wzięcia kredytu przestaje przerażać, bo to wyobrażenie powoli staje się rzeczywistością. Gdy więc jakaś sytuacja wymusza konieczność wzięcia pożyczki, warto by było zadbać przynajmniej o to, aby ta pożyczka jak najmniej kosztowała i nie okazała się czymś ryzykownym. Niestety nie każdy kredytobiorca jest uczciwy. Jak więc nie dać się nikomu oszukać i wziąć kredyt w taki sposób, by go nie żałować, a stworzyć z niego solidne finansowe wsparcie?

Gdzie wziąć kredyt gotówkowy?

Oczywiście cały ten temat tyczy się kredytów konsumenckich, przydzielanych osobom fizycznym. Są one zapewniane przez liczne instytucje, a nie mówimy tu wyłącznie o bankach. Bank jest jednym z takich podstawowych miejsc, do których uda się człowiek, który pomyśli o wzięciu kredytu, jednakże nie jest on jedynym miejscem, w którym o tę pożyczkę można się ubiegać. W ciągu ostatnich parunastu lat na polskim rynku finansowym spopularyzowały się różne inne firmy pożyczkowe. Często są to firmy kompletnie niezwiązane z sektorem bankowym, które nieraz same mówią o sobie, iż są tzw. instytucjami pozabankowymi. Potrafią czarować pięknie przygotowanymi hasłami reklamowymi, pod którymi… nie kryje się niestety nic wartościowego. Jeżeli już chce się wziąć kredyt gotówkowy, najlepiej zrobić to w tradycyjnie nadającym się do tego miejscu, czyli po prostu w jakimś banku – będzie to opcja najrozsądniejsza, bo najbezpieczniejsza, a w większości przypadków także i najtańsza.

Bank nie ma bowiem tak zupełnie wolnej ręki. Podlega pewnym przepisom zapisanym w różnych ustawach, więc na pewno nie dopuści się żadnego wykroczenia, by nie tracić swojego dobrego imienia i nie utracić tym samym wysokiej renomy zapewniającej mu i klientów, i jednocześnie optymalne dochody. Banki działające w Polsce są czymś zupełnie innym niżeli firmy pożyczkowe, które z kolei funkcjonują w oparciu o zasady zawarte w kodeksie cywilnym. Z nimi natomiast sprawa wygląda zupełnie inaczej i warto mieć to na uwadze. Nie trzeba tego kodeksu sprawdzać, ale warto po prostu wiedzieć, że nie wszystkie jego elementy będą wypadać na korzyść klienta, bo może być wręcz odwrotnie, co firmy pożyczkowe sprytnie wykorzystują, by po prostu zarabiać. Niestety oferta Getin Bank nie jest dostępna dla każdego, kto tylko zechciałby z niej skorzystać. Osoby niemające zdolności kredytowej, które wiedzą, że tej zdolności nie uzyskają w najbliższym czasie, są wręcz zmuszone do sięgnięcia po produkty firm pożyczkowych, bo tylko one są dostępne od ręki – bez sprawdzania BIK i bez okazywania jakichkolwiek dokumentów świadczących o uzyskiwanych dochodach.

Jak ocenić wartość oferty banku?

Z zasady można zapewnić sobie bezpieczeństwo całej transakcji poprzez wybór sprawdzonego i godnego zaufania banku. Powiedzieliśmy już o tym, że nie ma sensu zaciągać pożyczek w firmach pożyczkowych. Banki są natomiast na ogół porządnymi instytucjami, które nie dopuszczają się żadnych oszustw i raczej nie naginają faktów czy nie próbują zaznaczać pewnych kwestii małym druczkiem, byleby osiągnąć większe korzyści finansowe. Gdyby bowiem doszło kiedykolwiek do tego typu sytuacji, na pewno bardzo szybko zostałaby ona nagłośniona, a bank więcej by na niej stracił niżeli zyskał. Pieniądze zawsze można przecież zarobić, a bardzo trudno odzyskuje się natomiast raz utracone dobre imię. O wypracowaną na rynku pozycję trzeba dbać bezustannie. Należy wspierać swoich klientów i dążyć do tego, by ich przy sobie zatrzymywać. Banki dobrze wiedzą, jak mają postępować, by to wszystko osiągnąć. Na ich działaniach zyskują obie strony interesów. Banki – bo zarabiają, a klienci – bo nie są oszukiwani, a mimo wszystko są w stanie korzystać z atrakcyjnych dla nich kredytów gotówkowych czy jeszcze innych pożyczek bądź w ogóle innych produktów finansowych.

Mimo wszystko warto jednak przynajmniej spróbować dokonać oceny wartości wybranego kredytu. Jeżeli ma się już na oku jakąś konkretną propozycję, najwyższa pora przyjrzeć się jej z bliska i zapoznać się ze szczegółowymi informacjami na jej temat. Być może znajdzie się je na stronie https://www.bankier.pl/smart/wizytowka/getin-bank. Jeżeli tam ich nie będzie, warto też poszukać ich na stronach należących bezpośrednio do konkretnych banków albo nawet na forach internetowych o finansach czy na różnych profilach eksperckich występujących w mediach społecznościowych. Wartościowym narzędziem są także porównywarki kredytowej, które samodzielnie porównują do siebie wybrane przez klienta kredyty. Dzięki nim łatwiej można ustalić, która pożyczka w danej sytuacji okaże się najlepsza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here