3 powody dla których warto tworzyć strony na WordPress

Coraz więcej stron w internecie opiera się na na WordPress. Dotyczy to zarówno projektów komercyjnych, jak i indywidualnych. Jest to bardzo elastyczny system do zarządzania treścią, który idealnie wpasowuje się w witryny o różnym przeznaczeniu. Z jakich trzech powodów warto zainteresować się właśnie nim? Podpowiadamy.

1. Łatwość w użytkowaniu

System WordPress jest bardzo łatwy w nauce, a do tego jest bardzo intuicyjny. Wiele osób nie musi poświęcać swojego cennego czasu na naukę jego funkcji, ponieważ przechodząc z innego systemu zarządzania treścią mogą poczuć się jak w domu. Dostęp do wszystkich istotnych elementów jest tak zoptymalizowany, że początkujący użytkownik w zaledwie kilka chwil zrozumie gdzie znajduje się odpowiednia opcja i jak edytować istniejący tekst lub zamieścić nową treść na stronie internetowej.

2. Praktycznie nieorganiczne możliwości

WordPress to system zarządzania treścią, który cechuje się niezwykłą elastycznością. Oznacza to, że nie służy tylko do pisania blogów, ale można na nim stworzyć bardzo rozbudowane witryny, a nawet w pełni funkcjonalne sklepy internetowe. Społeczność, która nieustannie tworzy nowe dodatki do WordPress jest ogromna. Tym samym niezależni programiści i inni twórcy proponują kompleksowe rozwiązania, które zwiększają możliwości tego systemu.

Warto także zauważyć, że wiele firm przygotowuje i konfiguruje WordPress pod konkretne potrzeby właściciela witryny. W ten sposób można uzyskać dużo bardziej zaawansowane funkcje i większą automatyzację powtarzalnych działań. Służą do tego między innymi różnorodne wtyczki. Przykładem przedsiębiorstwa z dużym doświadczeniem specjalizującym się w WordPress, jest między innymi Venti, a szczegóły tej oferty można znaleźć pod adresem https://www.venti.pl/systemy_zarzadzania_trescia_cms/cms-wordpress,news,114.php.

3. Bezpieczeństwo i ochrona danych

Dzięki rozbudowanej społeczności, która nieustannie uczestniczy w tworzeniu nowego kodu na potrzeby WordPress można mieć pewność, że jest to system w ogromnym stopniu bezpieczny. Jeśli pojawią się jakieś luki w zabezpieczeniach to niezwykle szybko powstają uaktualnienia błędów. Oczywiście w przypadku korzystania z WordPress należy zawsze kierować się zdrowym rozsądkiem i nie ufać wtyczkom i motywom graficznym, które pochodzą z niepewnych źródeł. Jest to jednak jeden z najbezpieczniejszych systemów zarządzania treścią, więc nic dziwnego, że firmy, które zajmują się tworzeniem stron, jak na przykład https://www.venti.pl/ proponują otwarcie to rozwiązanie jako jedno z najlepszych na potrzeby małych i dużych przedsiębiorstw.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here