Kiedy najlepiej jechać do Włoch?
Kiedy najlepiej jechać do Włoch?

Najlepszy czas na podróż do Włoch zależy od preferencji i celu podróży. Sezon turystyczny trwa od maja do września, kiedy to pogoda jest najbardziej sprzyjająca dla zwiedzania miast oraz plażowania nad Morzem Śródziemnym. Jednakże, poza sezonem można uniknąć tłumów turystów i cieszyć się spokojniejszymi atrakcjami oraz niższymi cenami noclegów.

Najlepszy czas na wakacje we Włoszech

We Włoszech jest wiele pięknych miejsc, które przyciągają turystów z całego świata. Stąd też nie ma wątpliwości co do tego, że podróżując do Włoch warto wybrać odpowiedni czas na urlop.

Najlepszy czas na wakacje we Włoszech to okres od maja do września. To właśnie ten sezon gwarantuje najwięcej słońca i ciepła oraz pozwala korzystać ze wszystkich atrakcji oferowanych przez krajowe kurorty nadmorskie czy historyczne miasta.

Początek lata – czyli czerwiec i lipiec są idealnym miesiącem dla osób preferujących upały. We włoskim słońcu można się opalać, pływać lub spacerować bez obaw o złe warunki atmosferyczne. Ceny noclegów jednakże znacznie wzrastają zwłaszcza tam gdzie panuje duży ruch turystyczny np.: Rzymie czy Florencji

Jeśli chcesz uniknąć tłumów podczas swojej podróży a jednocześnie skorzystać z urokliwej pogody polecamy wyjechać już we wrześniu lub październiku (szczytowy sezon kończy się 15 września). Temperatura powietrza utrzymuje sie jeszcze dłuższy czas niż temperatura morza więc nawet jeśli będzie ciut chlodniej będziemy mogli zaplanować sporo aktywności takich jak: jazda na rowerze, wspinaczka czy zwiedzanie zabytków bez tłumów turystycznych.

Zimą Włochy oferują inne atrakcje. Jeśli jesteś miłośnikiem sportów zimowych to powinieneś wybrać się do Dolomitów lub innych regionach alpejskich we włoskim kraju. Tam czekają na ciebie liczne ośnieżone stoki narciarskie oraz malownicze widoki, które zapierają dech w piersiach.

Wiosna też ma swoje plusy – poza mniejszą ilością turystow i niższymi cenami noclegu możemy podziwiać kwitnące ogrody botaniczne jak np.: Villa D’Este koło Rzymu bądź ogród Boboli przy pałacu Pittich we Florencji

Podsumowując najlepszy czas by odbyć podróż do Włoch to okres letni (maj-wrzesien) gdzie panuje najwięcej słońca a temperatury pozwalaja nam korzystać ze wszystkich urokliwych miejsc tego pięknego kraju . Jednakże każda pora roku ma swoje zalety i warto je docenić planujac swój urlop .

Najlepiej jechać do Włoch w okresie od maja do września. Zachęcamy do skorzystania z ofert podróży na stronie https://www.yummie.pl/.

Link tagu HTML: https://www.yummie.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here