konsolidacja kredytów Poznań

Straciłeś płynność finansową i coraz bardziej przestajesz sobie radzić ze spłatą kilku zobowiązań finansowych, które zaciągnąłeś? Pamiętaj, że zawsze możesz skorzystać z produktu oddłużeniowego, który pozwoli Ci lepiej zarządzać własnym budżetem. Z pomocą przychodzi między innymi konsolidacja kredytów. Sprawdź, na czym polega, kiedy jest opłacalna i kto może skorzystać z takiej opcji. Wszystkie informacje znajdziesz poniżej.

Co to jest konsolidacja kredytów?

Na rynku usług finansowych panuje ogromna konkurencja, przez co banki i firmy pożyczkowe muszą wręcz walczyć o zainteresowanie potencjalnych klientów. Wszystko to sprawia, że aktualne oferty finansowego wsparcia są naprawdę opłacalne. Okazuje się, że te, które zostały zaciągnięte jeszcze kilka lat, a nawet kilka miesięcy temu wykazują znacznie gorsze warunki współpracy. Chociażby dlatego warto przeprowadzić konsolidację, aby uzyskać te najlepsze warunki spłaty.

Za każdym razem w taki sam sposób realizowana jest konsolidacja kredytów. Poznań czy inne miasta na terenie naszego kraju przeprowadzają ten proces w ramach opłacalnego oddłużania klienta banku czy firmy pożyczkowej.

Konsolidacja polega na połączeniu wskazanych przez klienta zobowiązań i ustanowieniu jednego. Nowy produkt jest tańszy i znacznie bardziej komfortowy w spłacie, dzięki czemu odzyskiwana jest płynność finansowa oraz poprawiana zdolność kredytowa.

Kiedy konsolidacja kredytów się opłaca?

Jeśli całkowite koszty połączonego zobowiązania są niższe, aniżeli te, które charakteryzowały spłatę kredytów czy pożyczek na dotychczasowych warunkach, oznacza to, że konsolidacja jest opłacalna.

Zwracaj uwagę nie tylko na oprocentowanie czy wysokość połączonej raty. Uwzględnij przede wszystkim wskaźnik RRSO, który mówi o całkowitych kosztach, jakie poniesiesz z tytułu konsolidacji.

Kto może skonsolidować kredyty?

Chociaż konsolidacja jest produktem oddłużeniowym, to z takiego rozwiązania nie może korzystać każdy. Najlepiej o kredyt konsolidacyjny wnioskować wtedy, kiedy na koncie potencjalnego klienta nie widnieje jeszcze wysokie zadłużenie. Pamiętaj, że dla instytucji, która oferuje konsolidację zobowiązań, priorytetem jest Twoja wiarygodność oraz wypłacalność. Osoby zadłużone, na których ciąży zabezpieczenie komornicze albo osoby niepracujące, które nie wykazują stałych dochodów, raczej nie mają szans na współpracę w ramach oddłużeniowej konsolidacji. Takie zobowiązanie zapobiega powstawaniu zadłużeń i daje komfort lepszego zarządzania własnym budżetem, natomiast nie zawsze pomaga wyjść z tzw. spirali długów, kiedy te zostały już wygenerowane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here