Maty dezynfekcyjne przejściowe i przejazdowe

0
555

Dezynfekcja jest procesem, który ma na celu unicestwienie wirusów, bakterii i grzybów niebezpiecznych dla zdrowia i życia człowieka. Maty dezynfekcyjne to doskonały produkt, który odpowiednio dobrany do potrzeb sprawdzi się w ochronie zdrowia i bioasekuracji w przestrzeniach o podwyższonym stopniu ryzyka epidemiologicznego.

Maty dezynfekcyjne – budowa

Maty odkażające to maty, które nasączone są środkiem dezynfekcyjnym, mającym na celu usunięcie drobnoustrojów z obuwia i opon pojazdów. Takie działanie radykalnie zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób zakaźnych zarówno u ludzi jak i zwierząt.

Maty dezynfekcyjne składają się z trzech warstw:

  1. warstwa dolna/ spodnia- to trwały i nieprzepuszczalny materiał, który zapobiega wydostawaniu się środka odkażającego do podłoża. Powinien też być odporny na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Spód maty występuje w dwóch rodzajach- gładkim i antypoślizgowym, ten drugi nie dopuszcza do przesuwania się maty.
  2. warstwa środkowa- stanowi ją wypełnienie z pianki poliuretanowej, chłonne,a jednocześnie umożliwiające swobodny przepływ środka odkażającego w macie.
  3. warstwa górna/ wierzchnia- producent mat Dezenfex używa trójwarstwowego materiału, który jest odporny na rozrywanie, przetarcia i nacisk, pozwala na łatwe, ale też niezbyt obfite wydostanie się środka dezynfekującego na zewnątrz i jego odparowanie, a także pełni rolę wycieraczki, czyli zatrzymuje zanieczyszczenia znajdujące się na obuwiu.

Maty dezynfekcyjne i ich rodzaje

W zależności od tego w jakim miejscu mają być zastosowane, wyróżnia się:

  • maty dezynfekcyjne wejściowe i przejściowe- to typ mat przeznaczony do ruchu pieszych. Służą bezpośredniej ochronie budynków, dlatego umieszcza się je jako progi barierowe przy wszystkich wejściach i wyjściach z budynków oraz w przejściach między budynkami. Aby zdezynfekować obuwie wystarczy przejść po macie, więc ekspozycja na środek jest krótka, ale skuteczna. Właściwa grubość takiej maty to 3 cm.
  • maty dezynfekcyjne przejazdowe- to długie maty, wymierzone tak, by każde z kół pojazdu mogło wykonać pełen obrót na powierzchni maty. Należy też uwzględnić właściwą grubość takiego produktu, czyli ok. 4-5 cm, dzięki czemu cały bieżnik, w którym gromadzi się najwięcej zanieczyszczeń ma szansę zatopić się w substancji odkażającej.

Wysokiej jakości maty dezynfekcyjne od Dezenfex cechuje zarówno jakość materiału jak i sposób wykończenia. Z łatwością dopasować je można wszędzie tam, gdzie niezwykle istotna jest higiena i ochrona zdrowia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here