samochód z wypożyczalni

Spontaniczne wyjazdy, spotkania i decyzje zwykle bywają najlepsze z możliwych. Również wynajem samochodu może się do nich zaliczać. Ilość w Krakowie wypożyczalni samochodów jest na tyle duża, iż nikt nie powinien mieć problemu ze znalezieniem samochodu na wynajem o każdej porze dnia i nocy, przez okrągły rok.

Szczególne wymagania

Wymagania, oczekiwania klientów wobec floty pojazdów wypożyczalni aut z Krakowa są bardzo wysokie i wciąż rosną. Nie tylko najlepsza wypożyczalnia samochodów w Krakowie pragnie sprostać zachciankom klientów, konkurencja rośnie i zawyża poprzeczkę. Podążając za klientem wypożyczalnie urozmaicają paletę usług dodatkowych, bo sam pojazd to nie wszystko. Oferując usługi podstawienia auta w wyznaczone miejsce, możliwość zwrotu w dowolnej porze to tylko niektóre opcje jakie można dokupić do wynajmu. Ponadto standardowe akcesoria w wynajmie jak przyczepka, hak holowniczy, bagażnik dachowy, rowerowy, czy nawigacja pozwalają konkurować promocjami, gratisami pomiędzy wypożyczalniami. Jedną z opcji zachęcających klientów jest winieta drogowa czeska, austriacka, która obniża koszty wyjazdu zagranicznego. Również zryczałtowane opłaty parkingowe czy partnerskie zniżki hotelowe mogą sprawić że wybierzemy właśnie tę wypożyczalnię samochodów, a nie jej konkurencję z lokalnego rynku.

Dostępność i rezerwacja

Wypożyczalnie działają w zbliżony sposób, poza pojazdami zarezerwowanymi z wyprzedzeniem zawsze posiadają pewną pule pojazdów dostępnych od reki. Nie zawsze są to oferty najtańszych samochodów, zwłaszcza we wzmożonych sezonie, jednak jeżeli najdzie nas pilna potrzeba i spontaniczna decyzja mamy możliwość pożyczenia samochodu. Również na lotnisku możemy wynająć auta bez wcześniejszej rezerwacji. Chcąc jednak wynająć jak najtaniej nie warto rezerwacji odkładać na ostatni moment. Zwyczajne, typowe samochody dostępne są zazwyczaj w dużych ilościach, dlatego też z ich dostępnością nie ma większego problemu. O wiele trudniej jest znaleźć samochód n. SUV, czy też konkretny model danej marki.

wypożyczalni aut z Krakowa

Samochód na koszt ubezpieczyciela

Każde unieruchomienie samochodu może być dotkliwe w skutkach, gdy samochód jest nam niezbędny do pracy i życia codziennego. Wówczas pewnym rozwiązaniem problemu może być auto zastępcze. Jeżeli nasz pojazd został uszkodzony w kolizji lub wypadku nie z naszej winy przysługuje nam samochód zastępczy z OC sprawcy. Za korzystanie z pojazdu nie płacimy wtedy, gdyż koszty wynajmu pokrywa ubezpieczyciel sprawcy szkody. Niestety ubezpieczyciele mimo, iż w swoich ofertach ubezpieczenia gwarantują niezwłoczne udostępnienie pojazdu zastępczego, w praktyce działają w tym zakresie niezwykle wolno. Kiedy bardzo zaleczy nam na samochodzie możemy samodzielnie znaleźć ofertę wynajmu. Po zaakceptowaniu kosztów przez ubezpieczyciela wypożyczalnia samochodów może nam udostępnić pojazd. Niestety jeśli chcemy rozliczenia bezgotówkowego musimy poczekać na ubezpieczyciela który znajdzie nam samochód zastępczy u swojego partnera w regionie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here