koła zębate

Produkcja kół zębatych bywa bardzo skomplikowana. Zwłaszcza w przypadku wymiarów o bardzo wąskich tolerancjach. Wtedy zaawansowane sprawdziany do kół zębatych (https://tradensa.pl/sprawdziany-do-wielowypustow-gwintow-otworow-stozkow-i-rowkow-wpustowych) stają się sprawdzonym narzędziem kontrolnym, które pozwala na wykonywanie pomiarów szybciej, dokładniej i wygodniej niż inne metody sprawdzania.

Specyfika roli sprawdzianów w produkcji kół zębatych

Sprawdziany są niezrównane pod względem szybkości i dokładności pomiaru otworów o wąskich tolerancjach. Technologia obróbki kół zębatych walcowych – metoda kształtowa nie byłaby w takiej formie, jaką dzisiaj znamy – gdyby nie te małe narzędzia. Są one niezbędne do sprawdzania innych cech wymiarowych oraz przygotowania produktu pod frezarki do kół zębatych CNC. Sprawdziany oferują też wystarczające powiększenie i niezawodność do pomiaru tolerancji, zwykle wykraczających poza możliwości mechanicznych i stałych mierników.

Czy stosowanie tych narzędzi do kół zębatych jest skomplikowane?

Wręcz przeciwnie! Nie jest wymagane specjalne przeszkolenie pracowników produkcyjnych w zakresie korzystania ze sprawdzianów, czy też manometrów. Nie są wymagane żadne specjalne techniki, jak w przypadku niektórych typów pomiarów ze stałą wartością graniczną, a mimo to frezy ślimakowe do koł zębatych mogą być w pełni skontrolowane w odniesieniu do zapewnianej jakości.

Ten rodzaj pomiaru jest:

  • ekonomiczny,
  • wszechstronny.

Po początkowym zakupie systemu sprawdzianów można dokupić dodatkowe oprzyrządowanie do wielu różnych prac, jak noże do dłutowania kanałków – też mogą okazać się bardzo pomocne w tym procesie. Możliwość adaptacji miernika pozwala mu stać się podstawową funkcją systemu kontroli jakości firmy. Narzędzia te dokładnie mierzą szeroką gamę wymiarów i są szczególnie przydatne do sprawdzania zależności wymiarowych poszczególnych elementów. Dlatego właśnie są idealne do pomiaru zbieżności, równoległości, prostopadłości, prostoliniowości i odległości. Zachęcamy do zapoznania się z tym tematem i możliwościami sprawdzianów jeszcze bliżej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here